HYALURON

+Q10 + Витамин Ц + Цинк + Биотин
Додаток во исхрана
HYALURON
HYALURON
HYALURON
HYALURON

  • Со 100 mg хијалуронска киселина и 30 mg коензим Q10
  • Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген и нормална функција на кожата
  • Биотин + Цинк како придонес за одржување и здравје на кожата
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Хијалуронската киселина создава влага - вашата кожа ќе ви биде благодарна!

Doppelherz system HYALURON содржи 100 mg хијалуронска киселина по капсула и комбинација на хранливи материи кои се специјално прилагодени на метаболизмот за убавина.

Коензимот Q10 се наоѓа насекаде во телото и значителен дел е складиран во митохондриите на клетките.

Хијалуронската киселина е ендогена супстанца слична на гел која главно се произведува во специјални клетки на сврзното ткиво. Поголемиот дел од хијалуронската киселина се наоѓа во кожата и има својства за врзување на водата. Хијалуронската киселина е исто така компонента на синовијалната течност.

Со текот на годините, процентот на хијалуронска киселина во телото природно се намалува. Од околу 25-годишна возраст, природната способност на кожата да се регенерира се намалува и често се намалува сопственото производство на хијалуронска киселина во телото.

Здравјето на кожата и сврзното ткиво е поддржано од:

  • здрав начин на живот
  • доволно физичка активност
  • висока хидратација на вода
  • урамнотежена исхрана со многу различни хранливи материи

Комплекс на хранливи материи за кожата со хијалуронска киселина

Новиот Doppelherz систем HYALURON обезбедува 100 mg хијалуронска киселина и 30 mg коензим Q10 во комбинација со витамин Ц, биотин и микроелементот цинк со само 1 капсула дневно.

Композиција
Состојки
по капсула
Хијалуронска киселина
100 mg
Коеnзим Q10
30 mg
Витамин Ц
40 mg
Биотин
100 µg
Цинк
5 mg
Препорака за конзумирањеv

Земете 1 капсула дневно со доволно течност без џвакање.

Забелешка

Бремените жени, доилките и децата на возраст под 18 години не треба да го консумираат производот. Да се ​​чува на суво и не над 25°C.

Состојки

Колаген хидролизат кој содржи хијалуронска киселина, желатин (говедско месо), натриум хијалуронат, Л-аскорбинска киселина, коензим Q10, цинк карбонат, средство за одвојување магнезиумови соли на масни киселини, средство за сепарација силициум диоксид, бои на железо оксиди и железни хидроксиди, Д-биот

ГТИН: 4009932001372
Производи кои се совпаѓаат
KOLLAGEN BEAUTY
Doppelherz system
KOLLAGEN BEAUTY
Колагенски пептиди + екстракт од акаи + биотин + цинк