Energy Plus DIRECT

Кофеин + таурин + Б витамини
Додаток во исхрана
Energy Plus DIRECT
Energy Plus DIRECT
Energy Plus DIRECT
Energy Plus DIRECT

  • Со 75 mg кофеин, 100 mg таурин и вредни Б витамини
  • Кофеинот помага да се зголеми будноста и будноста
  • Витамин Б12 помага да се намали заморот
  • Микро-пелети со вкусен вкус на кола, идеални за во движење
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Внимание

Со вкусен вкус на кока кола - кој не го знае тоа? На сите ни е познат заморот, недостатокот на концентрација, ниската енергија на факултет, на работа, дома и во спортот.

Тауринот се додава во одредена храна во Азија од 1930-тите. Во последниве години, тауринот се најде и во западните земји и ужива зголемена популарност во оваа земја. Се добива од исхраната со конзумирање на мускулно месо и риба. Растителните производи тешко придонесуваат за внесување на таурин.

Doppelherz Energy Plus DIRECT содржи 3 витамини Б, 75 mg кофеин и 1 g декстроза по кесичка. Покрај тоа, една кесичка обезбедува 100 mg таурин.

 

Микро-пелети се вкусни и лесни за земање.
Современиот производствен процес овозможи да се развие модерна и практична форма на администрација. Doppelherz Energy Plus DIRECT ги содржи своите хранливи материи во форма на микро-пелети:Отворете ја кесичката, ставете ја содржината директно на јазикот и фините зрна од гранули се раствораат за неколку секунди. Тие можат да се проголтаат во секое време и секаде без течност. Затоа, оваа дозирна форма е особено добро прилагодена за брзо и директно снабдување на телото со хранливи материи.

Идеален за во движење или кога имате проблеми со земање таблети.

Композиција
Состојки
по кесички
% NRV*
Кофеин
75 mg
**
Витамин Б1
1,1 mg
100 %
Пантотенската киселина
6 mg
100 %
Витамин Б12
100 µg
4.000 %
Таурин
100 mg
**
Декстроза
1 g
**
* Референтни вредности на хранливи материи според регулативата на ЕУ 1169/2011
** Нема достапни референтни вредности за хранливи материи
Препорака за конзумирањеv

Конзумирајте ја содржината на една кесичка дневно. Ставете ги микро-пелетите директно на јазикот, оставете ги полека да се стопат и проголтајте. Ве молиме, искинете ја ќесичката во правец на стрелката.

Забелешка

Да се ​​чува на суво и до 25 °C.

Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени (кофеин 75 mg по кесичка). Исто така не е погоден за деца и доилки.

Состојки

Декстроза, таурин, кофеин, целосно хидрогенизирани растителни масла (дланка, кокос), закиселувачка лимонска киселина, регулатор на киселост, калциум карбонат, регулатор на киселост, мононатриум цитрат, згуснувач натриум карбоксиметил целулоза, средство за ослободување талк, филер сорбитол, калциум Д-панторент, регулатор на киселост, мононитрат (витамин Б1), засладувачи аспартам, цијанокобаламин (витамин Б12).

ГТИН: 4009932131673