L-Arginin 1500

Додаток во исхрана
L-Arginin 1500

  • Со високо квалитетен Л-Аргинин
  • 1500 мг Л-Аргинин со 3 капсули дневно
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Л-аргининот е полуесенцијална и затоа важна аминокиселина. Аргининот спаѓа во групата на основни амино киселини.

Аргининот природно се наоѓа во големи количини во храната како што се јаткастите плодови и месото. Доколку внесувањето на Л-аргинин преку исхраната е недоволно, тоа може да се надополни со Doppelherz L-arginine 1500.

Doppelherz L-Arginin 1500 обезбедува 1500 mg Л-аргинин кога земате 3 капсули дневно. Капсулите содржат протеински градежен блок Л-аргинин.

Композиција
Состојки
по капсула
Л-Аргинин
500 mg
Препорака за конзумирањеv

Земете 3 капсула на ден со доволно течност.

Забелешка

Наведената препорачана дневна доза не треба да се надминува.

Додатоци во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Бремени жени, доилки, адолесценти, деца и луѓе кои имале срцев удар, треба да се воздржат од употреба.

Потрошувачи кои користат лекови за разредување на крвта (на пр. Marcumar), производот треба да го користете само по консултација со лекар.

Доколку конзумирате легови: Л-аргинин треба да се зема само со лекови кои содржат нитрати (на пример, амил нитрит) или лекови кои ја зголемуваат моќта со активни состојки како што се силденафил, варденафил или тадалафил по консултација со лекар.

Ве молиме разгледајте ги информациите и упатствата за употреба.

Состојки

Л-аргинин, желатин (говедско), средство за ослободување магнезиумови соли на масни киселини, средство за ослободување силициум диоксид, боја на железо оксиди и железни хидроксиди

ГТИН: 4009932002010
Производи кои се совпаѓаат