Liver Complex

Додаток во исхрана
Liver Complex

  • Ја поддржува функцијата на црниот дроб и жолчниот меур
  • Две традиционално користени билки кои помагаат во одржување на здравјето на црниот дроб
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Ја поддржува функцијата на црниот дроб и жолчниот меур

Редовното консумирање алкохол и постојаното внесување масни оброци може да го оптоварат црниот дроб и да влијаат на неговата функција.
Композиција
Состојки
по капсула
Екстракт од артичока
250 mg
Плодови од млечен трн
25 mg
Цинк
5 mg
Пантотенската киселина
3 mg
Витамин Б1
0,55 mg
Витамин Б2
0,7 mg
Витамин Б6
0,7 mg
Препорака за конзумирањеv

Земете 1 капсула дневно со оброк и доволно течност. Не ја џвакајте.

Забелешка

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.
Бремените жени и доилките не треба да го користат овој производ.
Производот треба да се чува подалеку од дофат на деца.
Да не се чува на температура над 25 °C.

Состојки

Екстракт од артишок, дикалциум фосфат, желатин, екстракт од млечен трн, цинк карбонат, калциум-Д-пантотенат, магнезиумови соли на масни киселини, железни оксиди и хидроксиди, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин хидрохлорид, титаниум диоксид.

ГТИН: 4009932959666
Производи кои се совпаѓаат
Diabetiker
Doppelherz aktiv
Diabetiker
Витамини + Минерали