Magnesium 400 DIRECT

+Б6 + Б12 + Фолна киселина
Додаток во исхрана
Magnesium 400 DIRECT
Magnesium 400 DIRECT
Magnesium 400 DIRECT
Magnesium 400 DIRECT

  • Магнезиумот го поддржува нормалното функционирање на мускулите и нервниот систем
  • Витамините Б6 + Б12 го поддржува нормалниот енергетски метаболизам
  • Фолната киселина го поддржува нормалното формирање на крвта
  • Вкусен + брз внес без течност
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза
вегански
вегански

Вкусен и особено лесен за конзумирање

Микро-пелети со вкус на лимон

Во случај на неурамнотежена исхрана или висока потреба од хранливи материи, на пр. преку физички напор се препорачува додаток во исхраната како што е Doppelherz Magnesium 400+ B6 + B12 + фолна киселина DIRECT.

Што се микро пелети?

Современиот производствен процес овозможи да се развие модерна и практична дозирана форма. Doppelherz Magnesium 400+B6+B12+Folic Acid DIRECT ги содржи своите вредни хранливи материи во форма на микро-пелети.

Отворете ја кесичката, истурете ја содржината директно на јазикот и фините гранулирани зрна се раствораат за неколку секунди. Тие можат да се проголтаат во секое време и секаде без течност.

Затоа, оваа дозирна форма е особено добро прилагодена за брзо и директно снабдување на телото со минералот магнезиум и витамините Б6, Б12 и фолна киселина - идеални за во движење или ако имате потешкотии да зимате таблети.

Композиција
Состојки
по кесички
Мегнезиум
400 mg
Витамин Б6
6 mg
Витамин Б12
3 µg
Фолна киселина
400 µg
Препорака за конзумирањеv

Конзумирајте содржина од 1 кесичка дневно. Ставете ги микро-пелетите директно на јазикот, оставете ги полека да се стопат и голтајте. Искинете ја кесичката во насока на стрелката.

Забелешка

Да се чува на суво и не над 25°C. Не е погодно за деца под 12 години.

Количините над 250 mg магнезиум може да имаат лаксативно дејство кај некои чувствителни лица.

Состојки

Магнезиум оксид, филер сорбитол, регулатор на киселост мононатриум цитрат, закиселувач на лимонска киселина, згуснувач натриум карбоксиметилцелулоза, арома, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), триглицериди со среден ланец, засладувач аспартам, средство за ослободување магнезиумови соли засладувач на масни киселини, аромацетоминоглумероглумеро, (фолна киселина), цијанокобаламин (витамин Б12)

ГТИН: 4009932001990
Производи кои се совпаѓаат
Calcium + Vitamin D3
Doppelherz aktiv
Calcium + Vitamin D3
1200мг Калциум - за цврстина на коските
KOLLAGEN 11.000 PLUS
Doppelherz system
KOLLAGEN 11.000 PLUS
Здравје + подвижност