Omega-3 Seefischöl 1000

За здрава исхрана на срцето
Додаток во исхрана
Omega-3 Seefischöl 1000
Omega-3 Seefischöl 1000
Omega-3 Seefischöl 1000
Omega-3 Seefischöl 1000

  • EPA и DHA како придонес за нормална работа на срцето
  • Висок квалитет - строго контролиран за штетни материи
  • Со 1000 mg морско рибино масло по капсула
  • Со витамин Е кој помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Висока содржина на омега-3 масни киселини 180 mg EPA + 120 mg DHA по капсула

Доволното вежбање и здравата исхрана се важни компоненти на здрав начин на живот.

Важни претставници на омега-3 масните киселини се докосахексаеноична киселина (DHA) и еикозапентаеноична киселина (EPA). Овие полинезаситени омега-3 масни киселини со долг ланец се наоѓаат само во одредени морски риби во високи концентрации.

Капсулите Doppelherz содржат морско рибино масло, кое се состои од 30% омега-3 масни киселини.

1 капсула Doppelherz Omega-3 морско рибино масло 1000 веќе обезбедува 180 mg EPA и 120 mg DHA. Овие омега-3 масни киселини придонесуваат за нормална работа на срцето.

Капсулите Doppelherz исто така содржат 12 mg витамин Е. Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Композиција
Состојки
по капсула
Омега - 3 масни киселини
300 mg
EPA
180 mg
DHA
120 mg
Витамин Е
12 mg α-TE
Препорака за конзумирањеv

Земете 1 капсула дневно со малку течност без џвакање.

Забелешка

Да се ​​чува на суво место и не на температура над 25°C. Не е погодно за деца под 12 години.

Состојки

Масло од морска риба, желатин (говедско месо), навлажнувач глицерин, ДЛ-алфа-токоферил ацетат

Прегледи
5.0
(1 Прегледи)
Mirjana
разгледан 14.06.2023
Dali imate omega 3 so ginko biloba ?
Одговор од Doppelherz
Ines H.
Почитувани, за жал немаме Омега 3 со гинко и билоба, но имаме Омега 3 кои соддржат масло од морска риба кое се состои од 30% омега 3 масни киселини, 180мг ЕПА и 120мг ДХА во само една капсула.
ГТИН: 4009932003215
Производи кои се совпаѓаат
Omega-3 Seefischöl 1000
Doppelherz aktiv
Omega-3 Seefischöl 1000
За здрава исхрана на срцето