KOLLAGEN BEAUTY

Колагенски пептиди + екстракт од акаи + биотин + цинк
Додаток во исхрана
KOLLAGEN BEAUTY
KOLLAGEN BEAUTY
KOLLAGEN BEAUTY
KOLLAGEN BEAUTY

  • 30 ампули со единечна доза
  • Колагенски пептиди + екстракт од акаи + биотин + цинк
  • Со одличен вкус
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Doppelherz system Kollagen Beauty содржи комбинација на хранливи материи кои се неопходни за здравјето на вашата кожа

Полнети во шишиња со една доза за лесна употреба, каде било и во секое време. ЗДРАВЈЕ НА КОЖАТА + ЕЛАСТИЧНОСТ

Бакарот игра суштинска улога во одржувањето на нормалната пигментација на кожата и нормалните сврзни ткива.

Екстракт од бобинки од Акаи: овие бобинки се богати со полифеноли со антиоксидантни својства.

Композиција
Состојки
по ампула
Бета - Каротин
0,96 mg
Витамин Е
3 mg α-TE
Биотин
150 µg
Витамин Ц
80 mg
Цинк
5 mg
Бакар
0,15 mg
Колагенски-Пептид
2,5 g
Екстракт од акаи бобинки
100 mg
Препорака за конзумирањеv

Пијте ја целата содржина од една ампула дневно. Добро протресете пред употреба! Не чувајте ги отворените ампули за подоцнежна употреба.

Забелешка

Не ја надминувајте препорачаната дневна употреба! Додатокот во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се чува на температура над 25°C.

Состојки

Вода, Ароматичен сок од круша, колагенски пептиди, Закиселувачка лимонска киселина, екстракт од Акаи, Л-аскорбинска киселина и натриум-L-аскорбат (витамин Ц), вкус, згуснувач на ксантанска гума, конзерванс натриум бензоат, конзерванс калиум сорбат, цинк цитрат (цинк) , Засладувач натриум цикламат, ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е), засладувач сукралоза, засладувач натриум сахарин, купрен глуконат (бакар), бета-каротен, Д-биотин.

ГТИН: 4009932001402
Производи кои се совпаѓаат
HYALURON
Doppelherz system
HYALURON
+Q10 + Витамин Ц + Цинк + Биотин