Cranberry + Kürbis

+Витамин Ц + Селен
Додаток во исхрана
Cranberry + Kürbis
Cranberry + Kürbis

  • Со 800 mg екстракт од брусница и 200 mg екстракт од
  • семки од тиква како дневна доза
  • Витамин Ц и селен за поддршка и нормална функција на имунолошкиот систем
без глутен
без глутен
без лактоза
без лактоза

Витамин Ц за заштита на клетките од оксидативен стрес

Нашето тело е мултиталентирано. Сепак, не може да произведе витамини како витамин Ц и елементи во трагови како што е самиот селен. Морате редовно и доволно да го снабдувате со овие хранливи материи преку храната. Со неурамнотежена исхрана, сепак, внесот не е секогаш оптимален.

Капсулите на Doppelherz Cranberry + Pumpkin содржат 800 mg екстракт од брусница, 200 mg екстракт од семки од тиква во комбинација со 80 mg витамин Ц и 30 µg селен како дневна доза (2 капсули).

  • Витамин Ц и селен за поддршка и нормална функција на имунолошкиот систем
  • Витаминот Ц како придонес за заштита на клетките од оксидативен стрес

Бобинките може да се чуваат во фрижидер неколку недели и добро да се замрзнат. Ако сакате да го користите овошјето, само загрејте го во водата додека не пукне. Ако се готви подолго, брусницата повторно ќе биде горчлива.

Тиквата е древна храна на човекот и семките од тиква се користат со векови.

Композиција
Состојки
по капсула
Витамин Ц
80 mg
Селен
30 µg
Екстракт од брусница
800 mg
Екстракт од семки од тиква
200 mg
Препорака за конзумирањеv

Земете 1-2 капсули дневно наутро и навечер со доволно течност без џвакање.

Забелешка

Да се чува на суво место и на температура под 25°C. Не е погодно за деца под 12 години.

Состојки

Екстракт од брусница, средство за зголемување дикалциум фосфат, желатин (говедско месо), екстракт од семки од тиква, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), малтодекстрин, средство за ослободување магнезиумови соли на масни киселини, средство за ослободување силициум диоксид, бои железни оксиди и железни хидроксиди, натриум селенит

ГТИН: 4009932001327
Производи кои се совпаѓаат
Abwehr aktiv DIRECT
Doppelherz aktiv
Abwehr aktiv DIRECT
Цинк + Селен + Хистидин + Витамин Ц