Diabetiker

Витамини + Минерали
Додаток во исхрана
Diabetiker

  • Doppelherz® Diabetiker aktiv витамините се специјално креирани за дијабетичари кои имаат недостаток на витамини и минерали.

Урамнотежената исхрана е особено важна за дијабетичарите.

Композиција
Состојки
по таблета
Витамин Б1
2 mg
Витамин Б2
1,6 mg
Ниацин
18 mg
Витамин Б6
3 mg
Фолна киселина
450 µg
Пантотенската киселина
6 mg
Витамин Б12
9 µg
Биотин
150 µg
Витамин Ц
200 mg
Витамин Е
42 mg
Мегнезиум
200 mg
Хром
60 µg
Селен
30 µg
Цинк
5 mg
Препорака за конзумирањеv

1 таблета дневно со малку течност.
Да не се џвака.

Забелешка

Наведената препорачана дневна доза да не се надминува. 
Додатоци во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Состојки

Магнезиум оксид, L-аскорбинска киселина, микрокристална целулоза за полнење, DL-алфа-токоферил ацетат, скроб, цинк глуконат, средство за одвојување силициум диоксид, палмово маснотии (целосно стврднето), средство за обложување хидроксипропилметилцелулоза, никотинамулзинамид за полнење, монотинамидамид, диглицериди на масни киселини, средство за раздвојување магнезиум хидроксид карбонат, средство за боење Калциум карбонат, средство за ослободување магнезиумови соли на масни киселини, калциум Д-пантотенат, филер хидроксипропилцелулоза, средство за ослободување талк, средство за обложување полиетилен гликол, хидроксинетраампилорид и железни хидроксиди, рибофлавин, птероилмоноглутаминска киселина, хром (III) хлорид, Д-биотин, натриум селенат, цијанокобаламин

ГТИН: 4009932604665
Производи кои се совпаѓаат